Daržovės

Auginant daržoves svarbi piktžolių kontrolė ir laiku vykdoma kenkėjų bei ligų kontrolė. Kai kurie produktai iš „Bayer CropScience“ asortimento, skirti javams ir rapsams, imti naudoti ir daržovėms.

Registruoti augalų apsaugos produktai, skirti apsaugai nuo piktžolių, išvardinti toliau:

„Betanal Expert“. Plataus poveikio, kontaktinio ir dirvinio veikimo herbicidas, skirtas cukrinių ir pašarinių runkelių bei burokėlių apsaugai nuo dviskilčių bei kai kurių vienaskilčių piktžolių.

„Betanal maxxPro“. Plataus veikimo spektro, kontaktinio ir dirvinio veikimo herbicidas, skirtas naikinti dviskiltėms ir kai kurioms vienaskiltėms piktžolėms cukrinių ir pašarinių runkelių bei raudonųjų burokėlių pasėliuose.

„Betanal 160 SE“. Skirtas braškių apsaugai nuo sudygusių vienamečių dviskilčių piktžolių.

„Fenix“. Kontaktinio veikimo, skirtas vienametėms dviskiltėms ir kai kurioms vienaskiltėms piktžolėms naikinti bulvėse, morkose, svogūnuose (sodinamuose iš ropelių), lapinėse ir šakninėse petražolėse, pastarnokuose, česnakuose, žirniuose, pupose, kmynuose, krapuose, saulėgrąžose, spygliuočių medžių medelynuose, gluosninių šeimos augaluose.

„Targa Super“. Sisteminio veikimo, skirtas paprastojo varpučio ir kitų vienaskilčių piktžolių naikinimui žieminių ir vasarinių rapsų, pašarinių ir cukrinių runkelių bei bulvių pasėliuose.

Apsaugai nuo ligų galima naudoti toliau išvardintus fungicidus:

 „Gloria“. Sisteminio veikimo fungicidas, skirtas profilaktiniam naudojimui ir gydymui nuo bulvių maro ir sausligės.

„Infinito“. Sisteminio ir translaminarinio veikimo fungicidas, skirtas bulvių apsaugai nuo maro, agurkų (auginamų šiltnamiuose), porų, svogūnų, gūžinių, žiedinių, briuselinių kopūstų bei brokolių netikrosios miltligės.

„Leimay“. Kontaktinio veikimo fungicidas, skirtas bulvių apsaugai nuo bulvių maro (ypač efektyvus nuo bulvių gumbų maro).

„Previcur Energy“. Sisteminio veikimo fungicidas, skirtas daržovių ir dekoratyvinių augalų (auginamų šiltnamiuose) substrato dezinfekcijai, agurkų, pomidorų, paprikos, gūžinių, žiedinių ir briuselinių kopūstų, brokolių, salotų, dekoratyvinių augalų laistymui siekiant apsaugoti nuo pašaknio ir šaknų puvinių. Taip pat skirtas ir dekoratyvinių augalų purškimui nuo netikrosios miltligės.

„Prosaro“. Plataus veikimo spektro, sisteminis fungicidas, naudojamas kaip profilaktinė ir gydomoji priemonė ne tik nuo javų ir rapsų, bet ir nuo pupų bei žirnių ligų.

Kenkėjų kontrolei galima naudoti toliau išvardintus insekticidus:

„Decis Mega“. Greitai veikiantis plataus veikimo spektro, kontaktinio ir vidinio poveikio insekticidas, skirtas lauko, sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų kenkėjams naikinti.

„Proteus OD“. Kontaktinio-sisteminio-translaminarinio poveikio insekticidas, skirtas naikinti kenkėjams javuose, rapsuose, kukurūzuose, cukriniuose ir pašariniuose runkeliuose, valgomuosiuose burokėliuose, bulvėse, kopūstuose, morkose, žirniuose, pupose ir avietėse.

© „Bayer AG“