trečiadienis, 16. kovo 2022

„Bayer“ pareiškimas dėl Ukrainos

Per pastarąsias dvi savaites sulaukėme daug reakcijų ir klausimų dėl karo Ukrainoje ir mūsų pozicijos. Pateikiame savo įmonės pozicijos ir atsako į ekstremalią situaciją santrauką.
Bayer Ukraina

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą praėjo daugiau nei dvi savaitės. Jau pačioje pradžioje visiškai pasmerkėme šią žiaurią agresiją prieš suverenią šalį. Mums plyšta širdis matant nekaltų civilių, įskaitant vaikus, skausmą ir mirtis. Tūkstančiai žuvo arba buvo sužeisti, milijonai bėga iš šalies, o likusiųjų Ukrainoje humanitarinė padėtis kas valandą blogėja. Palaikome Ukrainos žmones, su jais solidarizuojamės ir remiame.

Tokie puolimai reikalauja labai aiškios pozicijos. Ir savąją išreiškėme kuo aiškiausiai. Štai ko ėmėmės:

Padedame savo kolegoms ir remiame Ukrainos žmones

Rūpinamės 700 savo kolegų Ukrainoje saugumu – ir toliau teikiame jiems ir jų šeimoms finansinę pagalbą, pastogę ir pagalbą evakuojantis. Reaguodama į humanitarinę krizę, „Bayer“ įsteigė 3 milijonų eurų pagalbos fondą nukentėjusiesiems nuo nelaimių. Suteikėme piniginę paramą ir paaukojome sveikatos produktų, pvz., antibiotikų, padėsiančių maždaug 27 000 Ukrainos pacientų.

Mūsų darbuotojai ir toliau dosniai aukoja. Iki šiol darbuotojai per Raudonojo Kryžiaus pagalbos akciją suaukojo daugiau nei 900 000 eurų, o pati įmonė paaukos antra tiek.

Be to, „Bayer“ kolegos sukūrė platformą, kurioje darbuotojai gali pasiūlyti būstą kolegoms iš Ukrainos ir jų šeimoms, prireikus laikinos pastogės, kol šalies organizacijos ir darbuotojų vadovaujamos iniciatyvos organizuoja vietines savanorystės kampanijas.

Mūsų sėklos ir žemės ūkio žaliavos yra paruoštos Ukrainos ūkininkų sėjos sezonui. Tikimės, kad Ukrainos ūkininkai įstengs užsitikrinti 2022 m. derlių. Esame pasirengę juos paremti, nes sėjos sezonas baigiasi jau po kelių savaičių.

Stabdome visas nebūtinas veiklas Rusijoje ir Baltarusijoje, bet toliau užtikriname galimybę gauti sveikatos ir žemės ūkio produktų

Reaguodama į Rusijos invaziją į Ukrainą, „Bayer“ sustabdė visas išlaidas Rusijoje ir Baltarusijoje, nesusijusias su būtiniausių sveikatos ir žemės ūkio produktų tiekimu.

Tai apima šiuos veiksmus:

  • Stabdoma visa reklaminė veikla.
  • Neribotam laikui nutraukiami kapitalo investicijų projektai.
  • Nebesiekiama naujų verslo plėtros galimybių.

Išgirdome raginimų visiškai sustabdyti visų savo gaminių pristatymą į Rusiją ir Baltarusiją. Suprantame susirūpinimą. Dėl karo kiekvienai įmonei kyla moralinių ir etinių klausimų.

Mūsų pozicija yra tokia. Šis beprasmis karas jau nusinešė daugybę gyvybių. Kaip gyvybės mokslų įmonė, turime etinių įsipareigojimų kiekvienai šaliai, kurioje veikiame. Jei iš civilių gyventojų atimtume būtiniausius sveikatos ir žemės ūkio produktus, pavyzdžiui, vaistus, skirtus vėžiui ar širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti, sveikatos produktus nėščioms moterims ir vaikams, taip pat sėklas, iš kurių auginamas maistas, tik padidintume karo keliamą grėsmę žmonių gyvybėms.

Neseniai paskelbtame pareiškime dėl invazijos į Ukrainą G-7 žemės ūkio ministrai aiškiai nurodė, kad bet koks maisto prekių kainų padidėjimas ir nepastovumas tarptautinėse rinkose gali kelti grėsmę apsirūpinimo maistu saugumui ir mitybai pasauliniu mastu ir ypač paveikti labiausiai pažeidžiamus žmones. Aprūpindami ūkininkus visame pasaulyje, norime padėti apsaugoti maisto tiekimo grandines nuo tolesnių sutrikimų ir padėti išvengti beprecedentės maisto krizės.

2022 m. sezonui jau suteikėme reikalingiausių žemės ūkio žaliavų Rusijos ūkininkams, kad sumažintume spaudimą pasaulinei maisto sistemai. Vis dėlto atidžiai stebėsime politinę situaciją ir spręsime dėl tiekimo 2023 m. ir vėlesniais metais, atsižvelgdami į tai, ar Rusija sustabdys neprovokuotas atakas prieš Ukrainą ir grįš į tarptautinės diplomatijos ir taikos kelią.

Išgyvename sudėtingą laikotarpį, kuris yra išbandymas tiek mūsų emocijoms, tiek etiniams įsitikinimams. „Bayer“ darys viską, ką gali, kad atliktų savo pareigą sumažinti šio baisaus karo sukeliamas kančias. To reikalauja mūsų devizas „Sveikata – visiems, alkis – niekam“.

Situacija išlieka nepastovi, todėl ir toliau stebėsime įvykius ir prireikus didinsime arba koreguosime savo atsaką. Tai darydami palaikome visus, raginančius nedelsiant nutraukti šį karą, taip pat tikimės ir meldžiamės, kad į Ukrainą – ir pasaulį – sugrįžtų taika.

© „Bayer AG“
© „Bayer AG“