trečiadienis, 02. rugpjūčio 2023

Kaip tinkamai panaudoti „Roundup“ herbicidus?

Prasidedant rugiapjūtei daugelis ūkininkų sunerimsta dėl pasėlio parengimo ir didelio piktžolių kiekio. Šiais metais pavasarinės šalnos ir sausros labai paveikė pavasarinių herbicidų naudojimą, tad visoje Lietuvoje pastebimi piktžolėti laukai. Taip pat, rinkoje jaučiamas kitų desikavimui naudojamų veiklių medžiagų trūkumas, ypatingai dikvato. Tad ką reikia žinoti apie „Roundup“ naudojimą prieš pasėlių nuėmimą?
Roundup

Kaip nustatyti jog yra tinkamas laikas panaudoti „Roundup®“?

 • Žieminiuose ir vasariniuose kviečiuose, miežiuose, kvietrugiuose ir rugiuose:
  1. Atkreipkite dėmesį į kviečių ar miežių varpas. Kai augalas iškart po varpa ima gelsti – tai puikus indikatorius, jog drėgmės kiekis yra tinkamas naudoti „Roundup®“.
  2. Surinkite 20 grūdų iš įvairių varpų surinktų skirtinguose lauko vietose (grūdai imami iš varpos vidurio) ir nagu įspauskite žymę grūde. Jei žymė laikosi visuose grūduose – tai ženklas, jog yra tinkamas laikas purškimui.
  3. Perkirskite surinktus grūdus pusiau. Jei 75 % grūdų arti raukšlės yra tamsiai rudos spalvos grūdai yra 30 % drėgmės. Jei daugiau nei 75 % turi šiuos požymius -drėgmė yra mažiau nei 30 %.
 • Rapsuose:
  1. Naudokite „Roundup®“ kai santykinė sėklų drėgmė yra mažesnė nei 30 %.
  2. Iš įvairių lauko vietų surinkite 20 ankštarų. Jei atidarius akštaras sėklų spalva keičiasi nuo žalios iki tamsiai rudos bent 2/3 sėklų penkiolikoje ankštarų – pasiektas tinkamas „Roundup®“ panaudojimo laikas. Purkškite per artimiausias 4 dienas.
  3. Turi praeiti 10-14 dienų po panaudojimo, iki derliaus nuėmimo, kai vidutinė rapsų sėklų drėgmė yra mažesnė nei 30%.
 • Pupose ir žirniuose:
  1. Pasėliai gali būti apdorojami, kai vidutinė drėgmė yra mažesnė nei 30 %. Šiame etape abiejų pasėlių ankštys bus subrendusios.
  2. Žirnių apatinės ir vidurinės ankštys bus sausos ir rudos, o viršutinės – geltonos ir susiraukšlėjusios, o sėklos guminės. Pupų stiebai dažniausiai būna žali/rudi, o ankštys juodos.
  3. Turi praeiti 10-14 dienų po panaudojimo, iki derliaus nuėmimo, kai paruduoja 75 % ankščių.

Javu nuemimas

„Roundup®“ herbicidų naudojimo rekomendacijos:

 • Žieminiuose ir vasariniuose kviečiuose, miežiuose, kvietrugiuose ir rugiuose:
  1. Roundup Flex®“. Norma: 2,25-3 L/ha. Purškimas turi būti atliktas 10-14 dienų prieš pjūtį, kai grūdų drėgmė varpose yra mažesnė nei 30%. Naikina vienmetes ir daugiametes vienaskiltės ir dviskiltės piktžoles. Paskutinis purškimas - 10 dienų prieš derliaus nuėmimą.
  2. Roundup Powermax®“ (išskyrus žieminius rugius). Norma: 1,5 kg/ha. Purškimas turi būti atliktas 10 dienų prieš pjūtį, kai grūdų arba sėklų drėgmė mažesnė nei 30 %. Paskutinis purškimas – 10 dienų prieš nuimant derlių.
  3. Rodeo® FL“. Norma: 3,0-4,0 L/ha. Naudoti tik piktžolių naikinimui pasėliuose. Purkšti, kai grūdų drėgmė ne didesnė nei 30 %, ne vėliau kaip 10 dienų prieš pjūtį.
 • Rapsuose:
  1. Roundup Flex®“. Norma: 2,25-3 L/ha. Purškimas turi būti atliktas 10-14 dienų prieš pjūtį, kai rapsų sėklų drėgmė yra mažesnė nei 30%. Naikina vienmetes ir daugiametes vienaskiltės ir dviskiltės piktžoles. Paskutinis purškimas - 10 dienų prieš derliaus nuėmimą.
  2. Roundup Powermax®“ . Norma: 1,5 kg/ha. Purškimas turi būti atliktas 10 dienų prieš pjūtį, kai grūdų arba sėklų drėgmė mažesnė nei 30 %. Paskutinis purškimas – 10 dienų prieš nuimant derlių.
  3. Rodeo® FL“. Norma: 3,0-4,0 L/ha. Naudoti tik piktžolių naikinimui pasėliuose. Purkšti, kai grūdų drėgmė ne didesnė nei 30 %, ne vėliau kaip 10 dienų prieš pjūtį.
 • • Pupose ir žirniuose:
  1. Roundup Flex®“. Naudojimas tik žirniuose. Norma: 2,25-3 L/ha. Purškimas turi būti atliktas 10-14 dienų prieš pjūtį, iki derliaus nuėmimo, kai paruduoja 75 % ankščių. Naikina vienmetes ir daugiametes vienaskiltės ir dviskiltės piktžoles. Paskutinis purškimas - 10 dienų prieš derliaus nuėmimą.
  2. Roundup Powermax®“ . Norma: 1,5 kg/ha. Purškimas turi būti atliktas 10 dienų prieš pjūtį, kai grūdų arba sėklų drėgmė mažesnė nei 30 %. Paskutinis purškimas – 10 dienų prieš nuimant derlių.
  3. Rodeo® FL“. Norma: 3,0-4,0 L/ha. Naudoti tik piktžolių naikinimui pasėliuose. Purkšti, parudavus 75 % ankščių, ne vėliau kaip 10 dienų prieš nuimant derlių.

Pastaba: nenaudokite „Roundup Flex®“, „Roundup Powermax®“ ar „Rodeo® FL“ ant sėklinių pasėlių.

Piktžolės

© „Bayer AG“
© „Bayer AG“