trečiadienis, 18. spalio 2017

Visuotinių pokyčių skatinimas:

Bayer“ finansuos tris jaunimo sukurtus maisto aprūpinimo projektus

„Bayer“ finansuos tris būsimus projektus, kuriuos sukūrė vieni gabiausių aprūpinimu maistu besidominčių jaunuolių 2017 m. konferencijoje Youth Ag-Summit. Trys projektai sieks padėti išspręsti tam tikras problemas, susijusias su Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslais (DVT) dėl lyčių lygybės, kokybiško išsilavinimo ir atsakingo vartojimo bei gamybos užtikrinimo.
YAS 2017

Praėjusią savaitę Briuselyje, Belgijoje, 100 jaunųjų žemės ūkio entuziastų nuo 18 iki 25 metų amžiaus iš 49 skirtingų šalių susirinko trečią kartą rengiamoje konferencijoje „Youth Ag-Summit“. Renginyje, kurį organizavo „Bayer“ kartu su dviem Belgijos jaunųjų ūkininkų asociacijomis Groene Kring ir Fédération des Jeunes Agriculteurs, delegatai ieškojo konkrečių sprendimų, galinčių padėti išspręsti vieną didžiausių iššūkių žmonijai: kaip tvariai pamaitinti augančią žmonių populiaciją.

Konferencijoje „Youth-Ag Summit“ delegatai visą savaitę dirbo 10 žmonių grupėse ir kūrė idėjas, kurias paskui pateikė iš ekspertų sudarytai vertinimo komisijai ir publikai. Tada vertinimo komisija ir publika išrinko nugalėtojus pagal tokius kriterijus kaip projekto įgyvendinamumas, novatoriškumas ir kūrybiškumas:

  • Trečiąją vietą laimėjo grupė „Imperfect Picks“, kuriai buvo skirtas 12-asis darnaus vystymosi tikslas „Atsakingas vartojimas ir gamyba“. Šie delegatai sužavėjo savo karikatūrų kampanija, reklamuojančią vaikams „negražius vaisius“ ir skatinančią plačiąją visuomenę keisti požiūrį ir vartoti maisto produktus, kurie yra pažeisti, bet geros kokybės. Jie laimėjo 3 000 eurų, kuriuos galės skirti tolesniam projekto vystymui ir įgyvendinimui.
  • Antroji vieta atiteko delegatų grupei „Seeds of Change“, kuri dirbo su 4-uoju darnaus vystymosi tikslu „Kokybiškas išsilavinimas“. Laimėtas 5 000 eurų prizas padės finansuoti projektą, kurio tikslas – reklamuoti ūkininkavimą mokyklose pasitelkiant jaunuosius žemės ūkio talentus, taip siekiat nutiesti tiltą tarp maisto vartotojų ir maisto gamintojų.
  • O pirmoji vieta skirta grupei AGRIKUA (svahilių kalba žodis „kua“ reiškia „augti“), kurios projektas orientuotas į lyčių lygybės skatinimą (5-asis darnaus vystymosi tikslas) žemės ūkio sektoriuje. Šios grupės planas sukurti internetinę specialistų platformą jaunoms Kenijos moterims, ieškančioms ūkininkavimo galimybių, padarė įspūdį ir vertinimo komisijai, ir publikai, todėl jie ir gavo pagrindinį 10 000 eurų prizą. Be šio finansavimo, AGRIKUA delegatams taip pat suteikta galimybė dalyvauti specialiuose mokymuose ir konsultuojamojo ugdymo kursuose, kurie padės paversti jų projektą realybe. Jie taip pat bus pakviesti į Europą pristatyti savo projektą atitinkamai pramonės platformai.

Kalbėdama apie šių metų laimėtojus, „Bayer Crop Science“ ryšių su visuomene skyriaus vadovė ir vertinimo komisijos narė Fleur Wilkins sakė: „Mus pribloškė visų delegatų grupių parodytas kūrybingumo, sumanumo ir stropumo lygis galutiniuose pristatytuose projektuose. „Bayer“ labai džiaugiasi galėdama finansuoti šiuos tris būsimus projektus, bet mes neabejojame, kad visi šių metų konferencijos „Youth Ag-Summit“ delegatai ir toliau prisidės prie tvaresnės apsirūpinimo maistu sistemos kūrimo.“

Konferencijoje delegatai ne tik kūrė grupinius projektus, bet ir klausėsi visame pasaulyje žinomų kalbėtojų ir partnerių organizacijų pranešimų, kurie įkvėpė juos kasdieniame gyvenime padaryti tris mažus dalykus (angl. „Three little things“), skatinančius didesnį apsirūpinimo maistu saugumą. Jie taip pat apsilankė ES Regionų komitete ir susitiko su ES Parlamento nariais Tomu Vandenkendelaere‘u ir Richardu Ashworthu, su kuriais aptarė žemės ūkio politiką. Be to, dalyvių laukė įdomi kelionė į Hof ten Bosch – „Bayer ForwardFarm“ ūkį, įsikūrusį vaizdingoje Belgijos kaimiškoje vietovėje.

Apsilankykite svetainėje www.youthagsummit.com, kurioje galėsite susipažinti su delegatais ir daugiau sužinoti apie konferenciją. Sekite naujienas svetainėse Twitter, Facebook, Instagram (@youthagsummit) ir renginio puslapyje.

Apie „Youth Ag-Summit“

„Youth Ag-Summit“ yra pasaulinė, kas dvejus metus rengiama konferencija, kurios tikslas – įkvėpti ir suburti būsimą jaunųjų žemės ūkio ir susijusių sričių lyderių kartą. 2017 m. spalį 100 jaunųjų lyderių nuo 18 iki 25 metų amžiaus susitiko Briuselyje, Belgijoje, ir dalyvavo atvirame dialoge siekdami išspręsti vieną didžiausių pasaulio iššūkių: kaip tvariu būdu pamaitinti augančią žmonių populiaciją. Kita konferencija „Youth Ag-Summit“ vyks 2019 m. Brazilijoje.

Ankstesni renginiai vyko Kanadoje ir Australijoje, o šių metų konferencija pirmą kartą bus surengta Europos mieste. „Youth Ag-Summit“ yra „Bayer“ žemės ūkio švietimo programos dalis. Šio renginio organizavimu siekiama geriau informuoti žmones visame pasaulyje apie ūkininkavimą ir aprūpinimą maistu. Šiais metais delegatai atvyko iš 49 šalių: Argentinos, Australijos, Bangladešo, Belgijos, Bolivijos, Botsvanos, Brazilijos, Kanados, Čilės, Kinijos, Kolumbijos, Danijos, Ekvadoro, Salvadoro, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos, Gvatemalos, Vengrijos, Indijos, Indonezijos, Airijos, Italijos, Japonijos, Kenijos, Lietuvos, Malaizijos, Nepalo, Nyderlandų, Naujosios Zelandijos, Nigerijos, Paragvajaus, Filipinų, Lenkijos, Rusijos, Pietų Afrikos, Ispanijos, Šri Lankos, Švedijos, Tanzanijos, Tailando, Turkijos, Ugandos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, JAV, Vietnamo ir Zimbabvės.

Sužinokite daugiau apie „Bayer“ žemės ūkio mokymo programą svetainėse https://www.ag-education.bayer.com/, Facebook ir Twitter (@BayerAgEdu).

Apie „Groene Kring“

„Groene Kring“ (GK) yra jaunųjų ūkininkų asociacija, įsikūrusi Flanderse, Belgijoje, ir vienijanti apie 3 500 narių. GK suburia jaunuosius ūkininkus skatindama juos dalyvauti nuolatinėje veikloje ir renginiuose, organizuoja verslumo mokymus ir gina jaunųjų ūkininkų interesus regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu. Daugiau informacijos rasite apsilankę adresu www.groenekring.be.

Apie „Fédération des Jeunes Agriculteurs“

„La Fédération des Jeunes Agriculteurs“ (FJA) atstovauja jaunuosius ūkininkus, gyvenančius ir dirbančius Valonijoje, Belgijoje. FJA atstovauja 2 800 narių, jų vardu veikia nacionaliniu ir Europos lygmeniu. Būdami oficialūs švietimo paslaugų teikėjai žemės ūkio sektoriuje, jie taip pat organizuoja mokymo kursus. Daugiau informacijos rasite apsilankę adresu www.fja.be.

„Bayer“: mokslas dėl geresnio gyvenimo

„Bayer“ yra pasaulinė bendrovė, kurios pagrindinė veikla apima sveikatos priežiūros ir žemės ūkio gyvosios gamtos mokslo sritis. Jos produktai ir paslaugos kuriamos siekiant suteikti žmonėms naudos ir pagerinti jų gyvenimo kokybę. Kartu grupė siekia sukurti pridėtinę vertę per naujoves, augimą ir didelį pajamingumą. „Bayer“ yra įsipareigojusi laikytis tvarios plėtros principų ir prisiima socialinę ir etinę atsakomybę kaip visuomenės narė. Fiskaliniais 2016 m. grupėje dirbo apie 115 200 žmonių, o pardavimo apimtis siekė 46,8 mlrd. eurų. Kapitalo išlaidos siekė 2,6 mlrd. eurų, mokslinių tyrimų ir plėtros išlaidos – 4,7 mlrd. eurų. Šie skaičiai apima ir aukštųjų technologijų polimerų verslą, kuris akcijų rinkoje 2015 m. spalio 6 d. buvo kotiruojamas kaip nepriklausoma įmonė „Covestro“. Išsamesnės informacijos ieškokite adresu www.bayer.com.

 


© „Bayer AG“
© „Bayer AG“