pirmadienis, 08. sausio 2018

Įmonė siekia įtvirtinti pirmaujančią poziciją insekticidų rinkoje

„Bayer“ atidaro naują šiltnamį, kuriame bus atliekami insekticidų tyrimai

„Bayer“ siekia įtvirtinti pirmaujančią poziciją pasaulinėje kenkėjų kontrolės rinkoje. Šiam tikslui įmonė skyrė apie 45 mln. EUR, kuriuos investavo į maždaug 11 000 m2 ploto šiltnamio statybas Monheime, taip pat į su šiltnamiu besiribojančią laboratoriją ir biurų pastatą, kur bus atliekami insekticidų tyrimai.
Monheim greenhouse
„Naujasis pastatų kompleksas padės susidoroti su vienu iš svarbiausių mūsų laikų iššūkių: užtikrinti pasaulio aprūpinimą maistu“, – per sausio 8 d. vykusį atidarymo renginį, kuriame dalyvavo 50 kviestinių svečių ir apie 150 darbuotojų, teigė produktų tiekimo skyriaus vadovas ir „Bayer“ augalininkystės mokslo padalinio vykdomojo komiteto narys dr. Dirk Backhaus. „Šis šiltnamis galėjo būti pastatytas bet kurioje pasaulio vietoje. Visgi Vokietija turi esminių pranašumų: įvairove pasižymintis, tvarus žemės ūkis, aukštas išsilavinimo lygis, plati žinių bazė, be to, patrauklumo suteikia dinamiška Europos aplinka“, – kalbėjo D. Backhaus. Todėl ši investicija taip pat atspindi „Bayer“ įsipareigojimą remti Europos, Vokietijos inovacinius gebėjimus ir ypač Monheimo tyrimų centrą Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje.

Naujo šiltnamio statyba Monheime yra didžiausias „Bayer“ investicijų programos projektas. Per pastaruosius šešerius metus šiai programai buvo skirta apie 170 mln. EUR. Naujos investicijos nėra vienintelis svarbus aspektas: pagrindiniai augalininkystės padalinio vystymo strategijos elementai apima esamos tyrimų infrastruktūros modernizavimą ir tikslingą plėtrą.

Kalbėdamas D. Backhaus pabrėžė, kad pramoniniams tyrimams reikalinga visuomenės parama. „Gyvename tokiais laikais, kai populizmas ir politinė poliarizacija kelia grėsmę šiuolaikinio mokslo priimtinumui“, – teigė J. Backhaus, cituodamas neseniai vykdytas emocingas kampanijas, pavyzdžiui, kampaniją, nukreiptą prieš svarbių insekticidinių medžiagų klases (pvz., neonikotinoidus), debatus apie pakartotinį leidimą naudoti glifosatą ir žiniasklaidos reakciją į vabzdžių populiacijos sumažėjimą kai kuriose Vokietijos dalyse. „Vabzdžiai yra labai svarbūs „Bayer“, nes jie atlieka svarbų vaidmenį – apdulkina daugelį pasėlių. Mūsų užduotis yra pradėti atvirą ir skaidrų dialogą su visuomene apie modernius sprendimus, kuriuos kuria „Bayer“, siekdama pagerinti žmonių gyvenimo kokybę ir panaikinti atotrūkį tarp gamintojų ir vartotojų.“

Aukštos kokybės tyrimai pagerins „Bayer“ gebėjimą tobulinti pasirinktus insekticidus

Viso pasaulio ūkininkai susiduria su vis daugiau kenkėjų antpuolių ir didėjančiu atsparumu šiuo metu prieinamiems insekticidams. Be to, dėl griežtesnių taisyklių sudėtingiau į rinką paleisti naujus insekticidų tirpalus. Modernūs tyrimai, atliekami remiantis išskirtinėmis technologijomis, yra pagrindinis naujoviškų augalų apsaugos sprendimų sėkmingo kūrimo veiksnys, ypač kalbant apie insekticidus. „Naujajame šiltnamyje turėsime daugiau galimybių tobulinti naujus pasirinktus insekticidus“, – pastebėjo „Bayer“ insekticidų tyrimų padalinio vadovas dr. Markus Dollinger. „Esame įsitikinę, kad naujoviški gaminiai, kurių pagrindas bus čia sukurtos aktyviosios sudedamosios dalys, atitiks klientų poreikius ir padės vystyti tvarų žemės ūkį.“ Su šiltnamiu ribosis 1 200 m2 plotą užimanti laboratorija ir 870 m2 biurų patalpų, kuriose taip pat bus galima vykdyti insekticidų tyrimus.

Šiltnamyje optimaliomis sąlygomis galės dirbti 60 darbuotojų. Čia jie galės auginti ir testuoti daugiau nei 30 skirtingų pasėlių rūšių ir daugiau nei 40 tam tikrais aspektais egzotiškų kenkėjų ir naudingų organizmų. Aukščiausi biologinės saugos ir higienos standartai užtikrins, kad bus galima saugiai dirbti su šiais organizmais, transgeniniais augalais ir naujomis augalų veislėmis. Šiltnamis suskirstytas į 133 skyrius, kuriuose galima atkurti skirtingas klimato sąlygas, pavyzdžiui, nustatyti skirtingą temperatūrą, drėgmę, dienos trukmę, temperatūros pokyčius ir oro filtravimą. Tai leis eksperimentus atlikti realiomis sąlygomis, panašiomis į tas, kurios egzistuoja gamtoje. Bus galima atlikti lyginamuosius tyrimus su vietinėmis ir egzotinėmis kultūromis, naudojant šiuo metu kuriamas aktyviąsias sudedamąsias dalis ir tokias alternatyvias technologijas, kaip biologinė augalų apsauga, augalų selekcija ir naudingos derinimo strategijos.

© „Bayer AG“
© „Bayer AG“