trečiadienis, 28. vasario 2018

Rizikos vertinimas grindžiamas nepatvirtintu „Bee Guidance Document“ rekomendaciniu dokumentu, kuriame nepaisoma ES valstybių narių interesų

EFSA išvados nepateisina tolesnių neonikotinoidų naudojimo apribojimų

„Bayer“ iš esmės nesutinka su EFSA atnaujintomis rizikos vertinimo išvadomis dėl veikliųjų medžiagų imidakloprido ir klotianidino. EFSA išvados neatspindi šiuolaikinio pagrindinio mokslo apie bičių sveikatą bei neseniai JAV EPA ir Kanados PMRA agentūrų atliktų panašių vertinimų. Šie vertinimai parodė, kad ūkininkai gali naudoti neonikotinoidinius produktus, siekdami apsaugoti savo vertingas kultūras, nepakenkdami bičių kolonijoms.

Deja, EFSA nusprendė pagrįsti savo vertinimą neįgyvendinamu rekomendaciniu dokumentu, dėl kurio neįmanoma atlikti lauko tyrimus, kurie nerastų rizikos, nepaisant valstybių narių pakartotinių prašymų persvarstyti šias rekomendacijas. Taigi EFSA išvados negali būti naudojamos kaip atskaitos taškas, siekiant pagrįsti tolesnius neonikotinoidų apribojimus. Nors bičių sveikatai pavojų kelia daugelis veiksnių, tačiau išlieka tendencija, kad bičių populiacija ES ir toliau didėja. „Bayer“ ir toliau dirbs su ūkininkais, bitininkais ir reguliavimo institucijomis, siekdama priimti sprendimus, kurie turės teigiamą poveikį bičių sveikatai.

Apie „Bayer“

„Bayer“ yra pasaulinė bendrovė, kurios pagrindinė veikla apima sveikatos priežiūros ir žemės ūkio gyvosios gamtos mokslo sritis. Jos produktai ir paslaugos yra skirti teikti žmonėms naudos bei pagerinti jų gyvenimo kokybę. Kartu grupė siekia sukurti pridėtinę vertę per naujoves, augimą bei didelį uždarbio pajėgumą. „Bayer“ yra įsipareigojusi laikytis tvarios plėtros principų bei prisiima socialinę ir etinę atsakomybę kaip visuomenės narė. 2016 finansiniais metais grupėje dirbo apie 99 600 žmonių, o pardavimo apimtis siekė 34,9 mlrd. eurų. Kapitalo išlaidos siekė 2,2 mlrd. eurų, mokslinių tyrimų ir plėtros išlaidos – 4,4 mlrd. eurų. Išsamesnės informacijos ieškokite adresu www.bayer.com.

© „Bayer AG“
© „Bayer AG“