sekmadienis, 24. gegužės 2020

Pasirodė paskutinis lapas - reikalinga stipri apsauga nuo ligų

Turbūt jau pastebėjote, kad žieminiai kviečiai parodė paskutinį lapą. Tai reiškia, kad jau būtina planuoti pagrindinį purškimą fungicidu. Gegužę ganėtinai gausiai palijo didžiojoje Lietuvos dalyje. Drėgna dirva yra itin palanki terpė augalų ligų plitimui. Trys viršutiniai lapai yra labai svarbūs derliaus formavimui, todėl juos būtina apsaugoti nuo grybinių ligų.

Šiai apsaugai BAYER savo paletėje turi „Xpro“ produktus – „Ascra Xpro“ ir „Variano Xpro“. 

FungicidasAscra Xpro turi tris veikliąsias medžiagas – protiokonazolą 130 g/l, biksafeną 65 g/l ir fluopiramą 65 g/l. Be gydomųjų ir apsauginių savybių, šis fungicidas pasižymi ir stipriu žalinamuoju poveikiu augalams. Ši priemonė puikiai apsaugo žieminius kviečius nuo lapų septoriozės, kviečių dryžligės, geltonųjų rūdžiųrudųjų rudžių ir varpų septoriozės. Fungicido panaudojimo norma žieminiuose kviečiuose ir kvietrugiuose yra 0,75 - 1,5 l/ha.

Ascra Xpro produkto efektyvumas laukuose 

Žieminiai kviečiai po Ascra Xpro panaudojimo

Vasariniuose ir žieminiuose miežiuose bei avižose fungicido norma yra 0,6 -1,2 l/ha. Žieminius ir vasarinius miežius fungicidas apsaugo nuo rinchosporiozės, smulkiųjų rūdžiųtinkliškosios dryžligės ir ramuliarijos. Bandymų metu nustatyta, kad, panaudojus „Ascra Xpro“ 1 l/ha Pabaltijo klimato sąlygomis, žieminiai kviečiai išaugino 0,9 t/ha didesnį derlių lyginant su nepurkštais pasėliais. Dvi SDHI veikliosios medžiagos puikiai apsaugo žalius augalo lapus nuo ligų, o didelis kiekis protiokonazolo suteikia puikią apsaugą vėlesniuose ligos vystymosi tarpsniuose (kai jau yra matomi ligos požymiai ant augalo lapų). Fungicidą galima maišyti ir su augimo reguliatoriumi „Cerone“ 0,5 l/ha. „Ascra Xpro“ yra didžiausią SDHI veiklios medžiagos kiekį turintis fungicidas Lietuvoje.

FungicidasVariano Xpro taip pat turi tris veikliąsias medžiagas – protiokonazolą 100 g/l, biksafeną 40 g/l ir fluosastrobiną 40 g/l. Šis fungicidas kaip ir „Ascra Xpro“ pasižymi stipriu žalinamuoju poveikiu augalams. Ši priemonė puikiai apsaugo žieminius ir vasarinius kviečius nuolapų septoriozės, kviečių dryžligės, geltonųjų rūdžiųrudųjų rudžių ir varpų septoriozės. Vasarinius ir žieminius miežius fungicidas apsaugo nuo rinchosporiozės, smulkiųjų rūdžiųtinkliškosios dryžligės ir varpų fuzariozės. Fungicido panaudojimo norma yra 1,0- 1,25 l/ha. Bandymų metu nustatyta, kad, panaudojus „Variano Xpro“ 1 l/ha Pabaltijo klimato sąlygomis, žieminiai kviečiai išaugino 0,5 t/ha didesnį derlių lyginant su nepurkštais pasėliais. Fungicidą galima maišyti su augimo reguliatoriumi „Cerone“ 0,5 l/ha.

Abu minėti fungicidai yra panašūs savo efektyvumu –  užkerta kelią ligų atsiradimui ir didina derliaus kiekį. „Ascra Xpro“ 0,75 l/ha yra panašaus veikimo kaip „Variano Xpro“ 1 l/ha, o „Ascra Xpro“ 1 l/ha yra panašaus veikimo kaip „Variano Xpro“ 1,25 l/ha.

Kontaktai Bayer Crop Science Lietuva
Turite agronominių klausimų?

Mes Jums padėsime! Susisiekite su BAYER atstovu.

© „Bayer AG“
© „Bayer AG“