antradienis, 16. gegužės 2023

DEKALB atsparumas ankštarų atsidarymui

Kad išbadyti DEKALB veislių atsparumą ankštarų atsidarymui atlikome 2 bandymus Latvijoje esančiame ūkyje 2020 ir 2022 metais. Rezultatai iš ties parodo šios genetinės savybės efektą ir svarbą!
Dekalb ankštarų atsidarymas

2020 metų bandyme tyrėme tik DEKALB veisles, kur dalį laukų nukūlėme liepos 28 dieną, o kitą dalį lygiai po mėnesio rugpjūčio 28 dieną. Gauti rezultatai parodė, kad bendras derliaus vidurkis buvo 40 kg/ha didesnis lyginant su liepos mėnesio pjūtim, tuo tarpu didžiausio derliaus skirtumas buvo net 500 kg/ha didesnis.

2022 metais atlikome kiek kitokį bandymą. Tyrėme 15 skirtingų DEKALB veislių ir 9 konkurentų veisles, dalis iš jų turėjo atsparumą ankštarų atsidarymui, kita dalis ne. Pjūties laikas rugpjūčio 23 diena, bendras lauko derlingumas siekė 2,86 tonos/ha. DEKALB veislių derliaus vidurkis sikė 3,12 t/ha, tuo tarpu konkurentinių veislių derlingumas tesiekė 2,41 t/ha.

Skaičiuojant atsiperkamumą, paėmėme standartinę 450 EUR/t rapsų kainą. DEKALB veislės vidutiniškai atnešė 321,8 EUR/ha didesnį pelną nei konkurentų veislės.

Dar kartą įsitikinome, kad DEKALB veislių atsparumas ankštarų atsidarymui, veikia ir esant nepalankioms oro sąlygoms, ypač derliaus nuėmimo metu.

DEKALB veislės ne tik duos stabilesnį derlių, bet ir išsaugos jį savo ankštarose.

Apibendrinant dar kartą pamatėme, kad DEKALB pasižymi didžiausiu atsparumu ankštarų atsidarymui, kuris ypatingai svarbus derliaus nuėmimo metu esant nepalankioms oro sąlygoms.

Todėl DEKALB veislės ne tik duos stabilesnį derlių, bet ir apsaugos jį savo ankštarose iki derliaus nuėmimo.

Išsirinkite sau tinkamą žieminių rapsų veislę!

Veislių sąrašas


© „Bayer AG“
© „Bayer AG“