Soi_Beans_Article_Header.jpg

Pasitvirtinusi praktika apsaugai nuo piktžolių su FENIX

Įpusėjus žirnių ir pupų sėjai, reikia suplanuoti kaip kuo efektyviau po sėjos panaudoti „Fenix“ herbicidą. Praėjusių metų rekomendacijos davė puikių rezultatų, todėl tęsiame patarimų, kaip panaudoti „Fenix“, ciklą.


Fenix“ veikimas ypatingas tuo, kad išpurkštas tirpalas ant dirvos sudaro tarsi plėvelę. Ši plėvelė veikia piktžoles 2-3 mėnesius, tačiau dėl sausros, kintančių temperatūrų piktžolių dygimas gali sulėtėti ar visai sustoti, o produkto veikimo laikmatis nesustoja. Todėl ūkininkų tikslas turėtų būti panaudoti herbicidą taip, kad jis efektyviai naikintų dygstančias piktžoles nepažeidžiant kultūrinio augalo.


Kaip ir praėjusiais metais rekomenduojame neskubėti naudoti herbicido „Fenix“ laukuose tik pasėjus žirnius ir pupas. Tokiu būdu pratęsiame „Fenix“ efektyvumą nuo vienos iki dviejų savaičių. Priklausomai nuo dirvos sąlygų, po sėjos žirniai ir pupos dygsta nuo vienos iki dviejų savaičių. Patirtis rodo, kad efektyviausia naudoti „Fenix“ tuomet, kai pupos ir žirniai beveik pasiekia dirvos paviršių (1-1,5 cm iki paviršiaus). Tokiu metu panaudojus „Fenix“ 3,0 l/ha puikiai apsaugo nuo piktžolių. Priklausomai nuo dirvos drėgmės, purškimo metu vandens kiekis turėtų būti 300 l/ha arba daugiau.


Herbicidą „Fenix“ galima naudoti ir iš karto po sėjos – tada, kai kai ant dirvos paviršiau dar yra drėgmės. Ši priemonė efektyvi, jei pupos ir žirniai sėjami iki maždaug balandžio pabaigos. Ne mažiau svarbu ir sulaukti laikotarpio, kai nebėra šalnų. „Fenix“ galima maišyti ir su kitais herbicidais. Dėl mišinių sudarymo galite kreiptis į BAYER agronomus.


Pasėtos pupos. Kol pupos sudygs, gali praeiti iki dviejų savaičių.