ketvirtadienis, 20. vasario 2020

„Bayer“ skatina žemės ūkio pažangą ir tvarumą naudodama pramonėje pirmaujančias inovacijas bei investicijas

„Bayer“ viešai „Crop Science“ padalinio spaudos tyrimų ir plėtros konferencijoje paskelbė apie tolimesnius verslo projektus ir mokslinių tyrimų pažangą. 2019 m. „Bayer“ pristatė daugiau nei 55 svarbiausius projektus ir pagerintus cheminius mišinius. Taip pat bendrovė pasaulio ūkininkams pasiūlė daugiau nei 450 naujai komercializuotų kukurūzų, sojų pupelių, medvilnės ir daržovių hibridų ir veislių.
Bayer inovacijos

Monheimas, Vokietija (2020 m. vasario 13 d.). „Bayer“ viešai „Crop Science“ padalinio spaudos tyrimų ir plėtros konferencijoje paskelbė apie tolimesnius verslo projektus ir mokslinių tyrimų pažangą. 2019 m. „Bayer“ pristatė daugiau nei 55 svarbiausius projektus ir pagerintus cheminius mišinius. Taip pat bendrovė pasaulio ūkininkams pasiūlė daugiau nei 450 naujai komercializuotų kukurūzų, sojų pupelių, medvilnės ir daržovių hibridų ir veislių. „Bayer“ metinės 2,3 milijardo eurų investicijos į augalininkystės mokslinius tyrimus ir plėtrą yra beveik dvigubai didesnės nei artimiausių įmonės konkurentų išlaidos. „Bayer“, kurios didžiausia pardavimo vertė siekia apie 30 milijardų eurų, turi produktyviausią inovacijų procesą pramonėje. Bendrovė savo investicijas į tyrimus ir plėtrą nuolat konvertuoja į novatoriškus produktus, kurie padės ūkininkams, vartotojams ir planetai įveikti ateities sunkumus.

„Bayer“ kompanijoje mes esame motyvuoti kurti sprendimus sunkiausiems pasaulio iššūkiams spręsti. Žemės ūkyje tai reiškia, kad reikia padėti pamaitinti pasaulį neišeikvojant mūsų planetos. Įvairaus dydžio ūkiams reikia naujovių ne tik norint užauginti pakankamai maistingo maisto, bet tai daryti tvariai, atsižvelgiant į mūsų planetos ribas“, – teigė Liam Condon, „Bayer“ valdybos narys ir „CropScience“ skyriaus prezidentas. „Mūsų darbuotojai vieningai siekia šio tikslo, o mūsų neprilygstamas inovacijų procesas padeda tai pasiekti“.

„Bayer“ lyderystė grindžiama inovacijų strategija, kuri suderina tiek tradicinius, tiek rinkos standartus laužančius tyrimus ir plėtrą. Turėdama neprilygstamą patirtį sėklų, augalų apsaugos ir skaitmeninės žemdirbystės srityje, „Bayer“ tobulins ir didins klientų naudojamų produktų efektyvumą bei ieškos naujų ūkininkavimo būdų.

Nauji pasiekimai

„Bayer“ paskelbė apie naujos herbicido molekulės atradimą. Tai pirmasis per pastaruosius 30 metų atrastas naujojo veikimo būdas, skirtas plačiam piktžolių spektrui naikinti. Keli veikimo būdai yra reikalingi norint valdyti piktžolių atsparumą herbicidams ir sudaryti sąlygas ūkininkavimo praktikoms, padedančioms sumažinti šiltnamio efektą sukeliančias dujas, pavyzdžiui, beariminė žemdirbystė. Atrasti naujus herbicidų veikimo būdus buvo iššūkis pramonei, tačiau nuolatinės „Bayer“ investicijos, sukaupta didžiulė cheminių junginių biblioteka ir pažangūs atrankos būdai leido pasiekti proveržį. Ankstyvo vystymo etape „Bayer“ paskelbė molekulę, kuri parodė veiksmingą herbicidams atsparių piktžolių kontrolę. Šis darbas rodo pažangą siekiant ilgalaikio „Bayer“ įsipareigojimo per ateinantį dešimtmetį investuoti maždaug 5 milijardus eurų į papildomus kovos su piktžolėmis metodus. Su šia molekule toliau atliekami papildomi atradimų tyrimai, kurie nustatytų ir išplėtotų kitas biotechnologines herbicido tolerantiškumo savybes.

Tikimasi, kad „Bayer“ žemaūgiai kukurūzai suteiks ūkininkams lankstumo prižiūrint kultūrą ir taip bus kuriama didžiulė nauda aplinkai. Kadangi žemaūgiai kukurūzai yra keliasdešimt centimetrų žemesni už šiuolaikinius hibridus, ūkininkai galės geriau patekti į laukus ir efektyviau panaudoti pasėliams reikalingus resursus, pavyzdžiui, azotą, kai jo labiausiai reikia. Kai kuriuos žemaūgių kukurūzų hibridus taip pat galima sėti tankiau, tokiu būdu gaunant daugiau augalų tame pačiame plote ir sumažinant žemės bei vandens poreikius. Mažesnis aukštis taip pat sumažins išgulimo riziką, o augalai taps pakantesni sudėtingoms aplinkos sąlygoms, tokioms kaip ekstremalus vėjas ir audros. „Bayer“ paskelbė, kad tiek selekcija, tiek biotechnologinis požiūris į žemaūgių kukurūzų sukūrimą pereina į trečią atradimų etapą - projektas buvo patvirtintas atliekant genų redagavimą.

Kaip pagerinti rinkoje lyderiaujančius projektus?

Patvirtinus teisės aktus, naujos kartos piktžolių kontrolės programos „XtendFlex®“ sojos pupelės šį pavasarį JAV pereis į komercializacijos etapą. Šis produktas pagrįstas sojų pupelių „Roundup Ready 2 Xtend®“ programa ir išplečiama tolerancija kitam herbicidui – glufosinatui. Be „XtendFlex®“, „Bayer“ padarė pažangą tiek su ketvirtosios, tiek su penktosios kartos sojų pupelių selekcija ir iki 2030 m. rinkai pristatys šešioms herbicidų klasėms tolerantiškas veisles.

Tyrimų pavertimas ūkininkams pritaikytais, pridėtinę vertę sukuriančiais sprendimais

Žemės ūkyje nėra visiems tinkamo sprendimo. Kiekvienas produktų derinys turi būti pritaikytas kiekvieno kliento poreikiams. Skaitmeninės technologijos pagerina šių poreikių supratimą, padidindamos „Bayer“ galimybes padėti ūkininkams spręsti individualius iššūkius.

Skaitmeninio žemės ūkio platforma „Climate FieldView“, dabar prieinama daugiau nei 20 šalių. Ši platforma pirmauja žemės ūkio pramonėje dėl visapusiškos, integruotos sistemos, kuri padeda ūkininkams padidinti produktyvumą priimant faktais pagrįstus sprendimus. Dėl ūkininkams suteiktos tiesioginės pridėtinės vertės šios platformos naudojimas sparčiai išaugo. „FieldView®“ teikia tiesiogines įžvalgas, kurias galima panaudoti greitai pritaikomiems sprendimamas priimti. Nenuostabu, kad globaliu mastu šioje platformoje ūkininkai jau užregistravo daugiau nei 38 mln. ha dirbamų laukų, taip padarydami „FieldView“ platformą duomenų valdymo lydere.

„Seed Advisor®“, precedento neturintis įrankis, padeda ūkininkams numatyti našiausius hibridus atsižvelgiant į kiekvieno dirbamo lauko sąlygas. Tai prognozavimo modelis, kuris sujungia didžiausią pramonėje patentuotą sėklų genetikos biblioteką su regioniniais sėklų efektyvumo duomenimis. 2017–2019 m. bandymai parodė, kad ūkininkai vidutiniškai gavo 400-600 kg iš hektaro didesnį derlių. 2021 m. planuojama plėstis į dar tris JAV valstijas, auginančias didžiulius kukurūzų plotus.

Pietų Amerikoje pažangios „Sėjos rekomendacijos sistema“ padeda išnaudoti derliaus potencialą, pasitelkiant istorinius lauko duomenis ir lauko būklės informaciją. Sistemint šią informaciją ir pasitelkiant „Bayer“ patentuotų lauko bandymų rezultatus yra pateikiama adaptuota kukurūzų sėjos norma, pritaikyta atsižvelgiant į sėklų unikalų derlių ar pelningumo tikslus. Naujausi tyrimai parodė, kad Brazilijos ir Argentinos vidutinis derlingumas yra 215,2 kg iš hektaro.

„Bayer“ selekcijos privalumas - didžiausios germaplazmos bibliotekos apjungimas su trimis inovacijų sritys: selekcija, duomenų analizė ir skaitmeninės platformos. Nauji dirbtinio intelekto taikymo būdai leidžia greičiau ir didesniu mastu atrasti ir pritaikyti geriausius produktus, tenkinančius atskiro augintojo poreikius. Kuo anksčiau atrinkus geriausius įmanomus produktus, tuo greičiau bus galima atlikti išsamesnius lauko bandymus įvairiomis sąlygomis ir gauti daugiau vertingų produktų įžvalgų. Šie kaupiami ir analizuojami didžiuliai kiekiai duomenų užtikrina naujų į rinką pristatomų hibridų ir veislių sėkmę. Penkiose iš šešių svarbiausių kukurūzų geografinių vietovių šios technologijos leido „Bayer“ užimti pirmaujančią poziciją pasiekiant 470 - 670 kg iš hektaro derliaus pranašumą JAV.

„Bayer“ investicijas į inovacijas vertina kaip investicijas į tvaresnį naujos kartos žemės ūkį

„Bayer“ inovacijos siekia pasiekti didesnį kiekvieno hektaro derlių, sumažinti ūkininkavimo poveikį aplinkai ir padėti priimti geresnius, duomenimis pagrįstus sprendimus. Kompanija įsipareigojo užtikrinti tvarumą suteikdama inovacijų prieinamumą ir pritaikymą įvairaus dydžio ūkiams visame pasaulyje.

Tikimasi, kad „Bayer“ technologija „ThryvOn®“, skirta kenkėjų kontrolei medvilnės pasėlyje, bus komercializuota 2021 m., kai bus gautas patvirtinimas. Prognozuojama, kad „ThryvOn®“ technologija ūkininkams bus itin vertinga, nes padeda apsaugoti derliaus potencialą nuo kenkėjų, kurių iki šiol nebuvo galima valdyti naudojant biotechnologijas. Tobulėjančios apsaugos nuo kenkėjų priemonės sumažina insekticidų poreikį ir padidina pelną iš hektaro.

Dešimtmečius trunkantis „Bayer“ įsipareigojimas plėtoti įmonės portfelį davė rezultatų - šiuolaikiniai augalų apsaugos sprendimai apima saugesnius ir veiksmingesnius cheminius produktus, įskaitant pažangias produktų formas, griežtesnius saugos standartus ir didesnį efektyvumą. Kaip pavyzdį galima paminėti „iblon®“ technologiją, visiškai naują javų fungicidą. „iblon®“ apdoroti kviečiai viršijo rinkos standartus vidutiniškai 2,2 procento, o tai ūkininkams leido pasiekti efektyvesnių ir tvaresnių rezultatų.

„Mokslinius tyrimus paverčiame į ūkininkams pritaikytus sprendimus, kurie padidina produktyvumą, sukuria pridėtinę vertę ir sumažina pasėliams reikalingų sąnaudų naudojimą“, – teigė Bobas Reiter, augalininkystės skyriaus tyrimų ir plėtros vadovas. „Užimdama lyderiaujančias pozicijas visose technologinėse platformose, „Bayer“ yra geriausiai pasiruošusi atrasti ir pritaikyti inovacijas – patenkinti nepatenkintus poreikius ir parodyti naujus ūkininkavimo būdus – ir tai ūkininkams, vartotojams ir mūsų planetai yra laimėjimas.“

© „Bayer AG“
© „Bayer AG“